Aktivní dermořasy IXYA: Zázrak z termálních pramenů na Ischii

 

Uprostřed panenské přírody v zázračných vodách ostrova Ischia leží odpovědi na nejčastější otázky, se kterými se denně potýkají snad všechny kosmetičky. Jak hydratovat, jak účinně čistit problematickou pleť a jak zpomalit stárnutí? Spirulina, chlorella a astaxantina. Trojice mikrořas z termálních pramenů na Ischii jsou díky svým účinkům dokonalým řešením při péči o pleť. Tyto perfektní pomocníky si propůjčila italská značka termální kosmetiky IXYA a vytvořila profesionální řadu s aktivními dermořasami na použití v salonu i na domácí péči. Pojďte se podívat, co přesně se v zázračných ampulkách, které se právě objevily na českém a slovenském trhu, skrývá. 

 

2021082-all-at-sea-s-r-o-graficke-upravy-fb-05

Za vším hledej spirulinu

Vše začalo díky ní před více než 3 miliardami let, kdy právě ona začala vytvářet kyslík v atmosféře a sama dala vzniknout prvním formám života na Zemi. Řeč je samozřejmě o spirulině, mikroorganismu, sinici nebo také o sladkovodní řase, která je někdy pro svůj vzhled nazývána “modrá řasa”. Jedná se o bakterii zeleno-modré barvy, která na planetě umožnila první fotosyntézu. Svůj název získala díky tvaru spirály, kterou tvoří vzájemně na sebe připojené bakterie.

Tato malá řasa s oprávněným označením superpotravina se díky mnoha svým vlastnostem překvapivě uplatnila nejen v oblasti kosmetiky, ale i v produkci biopaliv a fytočištění vody. Vůbec poprvé ji před 15 lety objevili italští vědci přirozeně se vyskytující u vývěrů horkých termálních vod z vulkanického podloží ostrova Ischia v Tyrhénském moři.

 

kz6a3124-1-copia

 

Mocná řasa s mimořádnými účinky

Spirulina je sama o sobě bohatá na bílkoviny, aminokyseliny, vitamíny B, C, E a kyselinu listovou. Pokud bychom se stravovali pouze spirulinou, naše tělo dostane vše, co potřebuje. Spirulina z Ischie toho nabízí ovšem ještě daleko více než “obyčejná” spirulina. Díky své schopnosti nasávat do sebe vše jako houba je právě termální aktivitou ostrova obohacená o minerální soli a kovy obsažené v místních pramenech. Díky naprosté čistotě prostředí bez bakterií, ve kterém spirulina na Ischii žije, se stala jednou z nejžádanějších po celé Evropě.

Složení spiruliny z ní činí královskou ingrediencí v kosmetickém světě. Dokáže účinně působit na pokožce v několika rovinách: hydratuje, regeneruje, tonifikuje, navrací pružnost a působí antioxidačně pro navrácení krásy pokožky obličeje i těla. Obsahuje fykocyanin a lysin, což jí dává schopnost zadržet v buňce vodu, dodat živiny a zpomalit procesy stárnutí. Zároveň dodává pleti i tělu základní aminokyseliny, bez kterých nedojde k regeneraci kolagenu.

 

38168680_1875036826126559_8441388719956557824_n

 

Tři řasy pro kompletní péči

Profesionální kosmetická řada IXYA dále obsahuje další dvě aktivní dermořasy chlorellu a astaxantinu, které společně tvoří pomyslný trojúhelník schopný dodat pleti všechny potřebné živiny a vitamíny.

Výrazně zelená chlorella za svou barvu vděčí vysokému obsahu chlorofylu, který je schopen do buňky dopravit kyslík, díky čemuž má silné čisticí a protizánětlivé účinky. Tato sladkovodní řasa nejen perfektně čistí, ale je schopna z těla odbourat toxiny i těžké kovy, zdokonaluje pokožku a dodává jí posilující a zářivý vzhled. Aktivní vzorec navíc pomáhá osvětlit matnou pleť a její tón doplnit o novou energii.

Poslední ze tří mikrořas je výtažek z Haematococcus pluvialisastaxantina. Je to nejsilnější antioxidant na světě, který perfektně zpomaluje procesy stárnutí.  Když se řasa ocitne bez vody, začne produkovat chemickou substanci červené barvy, kterou nazýváme astaxanthin, která doslova zpevní a ochrání buněčné stěny této řasy, takže v buňce zůstanou zachovány živiny i hydratace. Astaxantina je 550x silnější než vitamín E a dokonce 6000x silnější než vitamín C. Tento zázračný antioxidant blokuje tvorbu volných radikálů a zpomaluje procesy stárnutí.

Zjednodušeně řečeno – spirulina hydratuje, chlorella čistí, astaxantina omlazuje. A co víc si při péči o pleť přát?

_sds7137

 

Kosmetika IXYA konečně u nás

Z 99 % přírodní kosmetika IXYA po Itálii vstupuje exkluzivně na český a slovenský trh. Představuje profesionální kosmetickou řadu, která využívá hypertermálních vod ostrova Ischia a těchto tří řas. Tyto zázračné ingredience se pěstují v tzv. fitobioreaktorech přímo u pramene termálních vod Castiglione a San Montano, daleko od průmyslových zón, velkoměst a chemizací znečištěných zemědělských oblastí. Mezi nejúčinnější patří  koncentrované ampule, ve kterých je obsažena samotná řasa s termální vodou. Aktivní dermořasy nenahradí oblíbený krém, ale jsou velice chytrým doplněním ke klasické každodenní péči o pleť. Postarají se o hydrataci, čištění i stárnutí pleti.   Ixya aktivní dermořasy nabízí řadu pro práci v salonu a také na domácí prodej.

navod-k-pouziti-dermoras-ixya

 

Ixya aktivní dermořasy, zastoupení pro ČR/SK
Panská 8/790, 110 00 Praha 1
www.ixya.cz
info@ixya.cz
f/inst: Ixya