Nová značka přírodní kosmetiky Juzika začíná spolupracovat s Unií kosmetiček

 

Česká přírodní kosmetika na akné Juzika. Vyvinutá českým vědcem a vyrobená v České republice začíná spolupracovat právě dnes s kosmetickou unií. Máme dva inovativní produkty na boj s akné – krém a sérum, které jsou vhodné pro dospívající i dospělé. V lednovém čísle časopisu VOGUE byla zařazena mezi COOL NEW BRANDS.

 

dsc_1059

 

Juzika je mladá česká značka založená medicinálním chemikem Mgr. Radomírem Jůzou, Ph.D., která používá pouze klinicky ověřené patentované ingredience získané z přírodních zdrojů k řešení akné kožních nedokonalostí. Kromě toho klade velký důraz na udržitelnost a ekologii na všech úrovních výroby. Spolupracuje s předními evropskými dodavateli kosmetických surovin, avšak samotný vývoj a výrobu provádí v České republice. Vizí značky Juzika je vytvářet produkty pro všechny možné kožní problémy pomocí pouze vědecky podložených látek inspirovanými z přírody, které skutečně fungují, a přitom se soustředí na vytváření udržitelné, mladé a stylové značky. Dále se snaží mladou veřejnost vzdělávat v problémech s jejich pletí. Sami dobře víme, že akné dokáže potrápit nejen pleť, ale i lidskou duši.

“Díky patentovaným přírodním aktivním složkám dostanou naši zákazníci opravdu bezkonkurenční výrobky. Vývoj této kosmetiky trval přes dva roky a jsme na tyto produkty opravdu pyšní“, říká zakladatel a majitel firmy, Mgr. Radomír Jůza, Ph.D.

 

dsc_0946

 

Jak jsme vyvíjeli kosmetiku proti akné Juzika?

V Juzice jsme použili tzv. racionální návrh. Bylo nejprve nutné pochopit biologii lidské kůže při zdravém stavu bez akné a dále mechanismus vzniku akné. Následně byly vybrány biologické cíle (biomakromolekuly), které jsme chtěli ovlivnit pomocí aktivních ingrediencí. Celkem bylo vybráno šest skupin aktivních látek s rozdílným mechanismem účinku, protože akné je považováno za multifaktorové kožní onemocnění. Dále byly přidány ještě dvě skupiny látek pro zajištění hebké zdravé pleti, látky tedy pro ovlivnění:

  • kožního mazu,
  • zánětu,
  • kožních bakterií,
  • tvorby vrchních vrstev lidské pokožky a
  • antioxidanty a dále
  • zklidňující,
  • hydratační a
  • prokolagenní složky pro prevenci akné jizviček.

Na kosmetickém trhu je nespočet aktivních složek, které mají potenciální účinek proti akné. Proto jsme v Juzice určili zásadní faktory, které musely kosmetické aktivní složky splňovat pro jejich inkorporaci do našich kosmetických formulací.

Hlavní faktory u aktivních látek: klinicky prokázaná účinnost, stabilita při správném pH pro lidskou pleť (okolo 5-5,5), rozpustnost, bez nežádoucích vedlejších účinků na pleť a přírodní původ.

Všechny výhody kožních terapií závisí na správném složení, tedy i na použití pomocných látek.

Proto i pro pomocné látky byly určeny faktory, které dané kosmetické ingredience musely splňovat jako např. že jsou netoxické, nekomedogenní, bez vedlejších nežádoucích účinků a jsou vhodné pro vybrané aktivní složky a akné pleť.

Po vybrání aktivních i pomocných složek, které splňovaly všechny dané faktory, byly vytvořeny první prototypy produktů, u kterých byly dále zkoumány vlastnosti a pocity na lidské pleti. Aby daný produkt nebyl mastný, a naopak aby byl lehký, šetrný a hlavně účinný.

A počínaje dneškem vám nabízíme spolupráci. Případná spolupráce by byla na bázi, že bychom vám poskytli vzorky našich produktů, abyste si je vyzkoušeli. Pokud byste měli pozitivní zkušenost, budeme rádi, když nám poskytnete vaše hodnocení a dále, kdybyste měli zájem o prodej našich produktů na vašich kosmetických pracovištích.

 

juzika

 

Proč začít spolupracovat právě s Juzikou?

Reprezentativní výzkum společnosti Juzika, jehož se zúčastnilo více než 45 lidí ve věku od 12 do 44 let, ukázal, že 83 % testujících pozorovalo anti-akné efekt již po prvním týdnu používání. Dále nikdo z testujících nepociťoval nežádoucí vedlejší účinky, jako je suchost nebo podráždění pokožky, což jsou velmi časté vedlejší účinky standardních kožních léčiv proti akné. Juzika je tedy funkční a současně šetrná.

 

Juziku najdete na Instagramu @juzika_cz, na TikToku @juzika.cz a na Facebooku Juzika. Nebo nám můžete napsat e-mail na team@juzika.cz či přímo zatelefonovat a popovídat si s námi na +420 603 294 342.