Odborný seminář (březen 2017)

v pátek 3. března 2017 od 9:30 hodin v GrandioR Hotel Prague, Na Poříčí 42, Praha 1

Program:

09:30 Prezence
10:00 Bohumila Christophová: Z čeho se vaši pleti dělá špatně.
11:00 Dana Trojanová: Absolutní detox – využití magnetů v kosmetice.
11:30 Renata Růžová:  Face Paint od Lisy Eldridge.
11:40 PhDr. Lenka Mynářová: Novinky v portfoliu NAFIGATE Cosmetics.
12:10 Adriena Sobotová: Krása ženy a šperky.
12:20 Občerstvení
13:00 Mgr. Iva Hynková, Alena Matiášková: Thalion – krása ze srdce moře.
13:40 Markéta Davidovich: Jak se jako vizážistka prosadit aneb marketing vizážistky / kosmetičky. Včetně ukázky líčení.
14:20 PhDr. Hana Khlaif: Inovace v péči o pleť – správné použití hydrolátů, jemná technika aromaterapie (pigmentové skvrny, aknózní pleť, vitiligo, lifting aj.)
Křest knihy KVĚTINOVÉ VODY, HYDROLÁTY, AROMATERAPIE – aneb dělejte to jinak! Knížku přijde pokřtít vzácný host, česká herečka a televizní či rozhlasová moderátorka, paní Ester Janečková.
15:00 Martin Pošta: Desatero ke změně myšlení aneb jak sám sebe koučovat.
16:00 Předání certifikátů a ukončeníPředstavujeme vám první přednášející.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA10:00 Bohumila Christophová: Z čeho se vaši pleti dělá špatně.

Dozvíte se jedenáct nejčastějších prohřešků, kterých se při pěstění naší pleti dopouštíme.
Pracuji v kosmetickém oboru 22 let a 17 let jsem školící kosmetičkou firmy Janssen cosmetics. Pracovala jsem tři roky pro firmu Artdeco a Phyris. Deset let jsem jmenovaná krajským soudem v Brně soudní znalkyní v oboru kosmetika a vizážistika a pokud vím, jsem dosud jediná v České i Slovenské republice. Vyučuji na několika rekvalifikačních školách v Praze, Brně, Příbrami a dříve i v Hradci Králové.

 

11:00 Dana Trojanová: Absolutní detox – využití magnetů v kosmetice.

Dana Trojanová PAYOTlesessentielspayot

Dana Trojanová
Do světa kosmetiky pronikala už od dětství. A to díky mamince, která ještě za minulého režimu reprezentovala naší republiku na soutěžích po celém světě.
Začala studiem na střední škole zaměřené na kosmetologii, dermatologii a všeobecnou zdravovědu. Po ukončení studia se rozhodla pro zahraniční praxi. Vybrala si příhodně – v Bahrainu a rychle se rozvíjejících Spojených arabských emirátech, konkrétně v Dubaji a Abu Dhabi. Už v té době byly totiž Spojené arabské emiráty turisty velice vyhledávané a rozsáhlá nabídka té nejlepší kosmetiky byla samozřejmostí.
Několik let se věnovala také práci letušky, kde si upevnila znalosti cizích jazyků, a poté si rozšiřovala obzory v oblasti public relations a produkce. Všechny tyto zkušenosti později plně využila jako mezinárodní školitelka jedné z nejprestižnějších kosmetických značek na světě – L´oreal. Prošla řadou mezinárodních školení a seminářů a pravidelně se zúčastňovala mezinárodních konferencí v Paříži a dalších evropských zemích.
Svůj velký profesní rozhled dále plně rozvíjí. Ke znalostem nejnovějších poznatků a trendů v oboru v současné době přidává ještě další znalosti studiem na VŠ zaměřenou na management, řízení lidských zdrojů Evropskou unii.
Preferuje zdravý životní styl a práce ji absolutně naplňuje, zároveň se nebojí zkoušet nové věci a ráda hledá pojítka mezi jednotlivými obory tak, aby dosáhla maximálního a komplexního využití.

 

11:30 Renata Růžová: Face Paint od Lisy Eldridge.

    natisk_FacePaint.inddFacepaint_862x390maxresdefault

Představíme vám knihu FACE PAINT – HISTORIE MAKE-UPU od Lisy Elridge. Pro členy Unie kosmetiček domlouváme slevu na nákup této úžasné publikace.

V Nakladatelství JOTA vyšla knižní novinka z ediční řady Populárně naučná literatura.

Rtěnka. Tvářenka. Řasenka. Zdají se být moderními vymoženostmi, ale zdobení rtů, tváří a očí je možná jednou z nejstarších společenských zvyklostí na světě.

Lisa Eldridge, přední světová vizážistka, jejíž práci můžeme vidět na přehlídkových molech a na červeném koberci stejně jako na lesklých obálkách módních časopisů či na reklamních plakátech, odhaluje ve své knize Face Paint celou historii tohoto uměleckého odvětví. Sleduje jej od úplných počátků přes starověk, antiku, viktoriánskou dobu a zlatý věk Hollywoodu až ke špičkovým technologiím dneška a zítřka.

Face Paint zkoumá praktické a specifické důvody pro používání make-upu v různých obdobích, zároveň s konkrétními používanými látkami a ingrediencemi. Obrací pozornost ke slavným módním ikonám, které lidé často napodobují – od Audrey Hepburnové přes Marilyn Monroe až k Madonně a Amy Winehouse, a k detailům, díky nimž dosahovaly svého nezaměnitelného vzhledu.

Každá kapitola odhaluje legendy kosmetického průmyslu a nejzajímavější příběhy zakladatelů velkých značek, jako jsou například Helena Rubinstein, Charles Revson, Elizabeth Arden a Estée Lauder.

Kniha vyšla 5. 10. 2016
pevná vazba s přebalem, 240 stran, běžná cena: 498 Kč
Originální název: Face Paint: The Story of Makeup

Ukázka: https://issuu.com/nakladatelstvijota/docs/face_paint

Lisa Eldridge je jednou z nejrespektovanějších a nejzkušenějších vizážistek. Seznam celebrit, které kdy líčila, je jako „kdo je kdo“ ve světě nejkrásnějších žen, včetně Kate Winslet, Katy Perry, Keiry Knightley a Emmy Watson. Jako jedna z prvních slavných vizážistů začala Lisa Eldridge natáčet výuková videa, která uveřejňovala na svých webových stránkách www.lisaeldridge.com. O své knize Face Paint říká: „Není to jen o rtěnkách a očních stínech. Po přečtení této knihy se už nikdy nebudete na make-up dívat stejnýma očima.“

20170106_ZER_datamar_00411:40 PhDr. Lenka Mynářová: Novinky v portfoliu NAFIGATE Cosmetics.

Společnost NAFIGATE Cosmetics se věnuje vývoji kosmetických přípravků té nejvyšší kvality, které byly vyrobeny v České republice. Můžete se těšit na novinku NAFIGATE Express Lifting, jehož základ tvoří 100% čistá kyselina hyaluronová a výtažek z červené řasy. Sérum díky svému složení dodá zralé pleti potřebné živiny, chrání ji před dehydratací, výrazně redukuje jemné i hluboké vrásky a současně působí jako prevence jejich vzniku. Také Vám budou představeny krémy, které vysoce hydratují a zpevňují pleť (NAFIGATE hydratační denní krém a NAFIGATE regenerační noční krém).

 

12:10 Adriena Sobotová: Krása ženy a šperky.

Těšíme se na představení jedinečných šperků od paní Adrieny Sobotové. Vybraný šperk si bude možné zakoupit.

57adc2e22e7e4bb5236d0800-189500209245-original1-nibsz656748_ludek-sobota-adriena-sobotova-celebrity-bydleni-byt-zahrada-hobbyADvpokoji1DSC04002JEZ1fb3b3_adina9

 

13:00 Mgr. Iva Hynková, Alena Matiášková: Thalion – krása ze srdce moře.

 _u9a8459_v5_validee atlantique_013 corporate_visuel duo_produits

Naše Země je při pohledu z vesmíru označována jako „modrá plateneta“. Moře a oceány pokrývají tři čtvrtiny jejího povrchu. Málokdo z nás si však uvědomuje nenahraditelné zdroje zdraví, které nám naše planeta tímto slaným bohatstvím dává. Moře je zdrojem a původem života na této planetě. Seznamte se s kosmetickou značkou Thalion – krása ze srdce moře.
Pro členy Unie kosmetiček budou připraveny speciální startovací balíčky s cenovým zvýhodněním 25% a v případě trvalé spolupráce 10% sleva na veškeré kosmetické produkty na ošetření obličeje a těla.

13:40 Markéta Davidovich: Jak se jako vizážistka prosadit aneb marketing vizážistky / kosmetičky. Včetně ukázky líčení.

IMG_3089_28A9655IMG_2985

Markéta Davidovich, majitelka prestižní školy líčení Make-Up Institute Prague. Institut poskytuje široké make-up vzdělání pro začátečníky, profesionály i širokou veřejnost. V lektorském týmu jsou zastoupeny špičky ve svém oboru. Kurzy jsou akreditovány Ministerstvem školtsví, mláděže a tělovýchovy. Hlavní náplní Institutu je i péče o studenty po studiu skrze agenturu pro vizážisty, která je schopna poskytnout první pracovní příležitosti a pomoci tak čerstvým absolventům proniknout do branže. Markéta má za sebou mnoho let zkušeností v rámci marketingu, PR a brand managementu. Vystudovala v Londýně a již více než 10let pracuje v beauty průmyslu.

 

14:15PhDr. Hana Khlaif: Inovace v péči o pleť – správné použití hydrolátů, jemná technika aromaterapie (pigmentové skvrny, aknózní pleť, vitiligo, lifting aj.).

55f296a15cccfed558a61300-159620kniha predprodej9540_2894A navíc se můžete účastnit křtu knihy KVĚTINOVÉ VODY, HYDROLÁTY, AROMATERAPIE- aneb dělejte to jinak!
Knížku přijde pokřtít vzácný host, česká herečka, televizní a rozhlasová moderátorka, paní Ester Janečková.

MEDAILONEK – PhDr.Hana Yasminka Khlaif /Šimčíková

Je uznávanou profesionální aromaterapeutkou, která se zabývá aromaterapií nejen po stránce teoretické, ale i praktické. Aromaterapii, fytoterapii a litoterapii /propojení s kameny/ aj. se věnuje více než 10 let. Doktorský titul získala studiem muzikoterapie – spojení hudebního studia a speciální pedagogiky, s postupným využitím rostlin na základě jejich vibrací. Aromaterapii dále studovala v rámci odborných stáží v severní Africe, kde je jedinou a váženou členkou Institutu pro zachování tradiční medicíny /Institut national de recherches en geni Rural, eaux et forest/ a to za střední a východní Evropu.
Aktivně se zúčastňuje destilací éterických olejů přímo v zemích, kde se byliny pěstují. V současné době již třetím rokem vede Holistickou aromaterapeutickou školu a je spoluzakladatelkou České aromaterapeutické společnosti. Přednáší u nás i v zahraničí na mezinárodních konferencích. Studuje, zkoumá každý éterický olej ze všech úhlů a spojuje aromaterapii s dalšími vědami. Řídí se heslem vše souvisí se vším. V minulém roce se stala autorkou Aromaterapeutických karet a nyní v březnu vychází její odborná publikace – KVĚTINOVÉ VODY, HYDROLÁTY, AROMATERAPIE – aneb dělejte to jinak!
Zabývá se aromaterapií z hlediska hydrolátů – tzv. květových vod. Toto téma knižně není dostatečně zastoupeno ani mezinárodně. Dozvíte se o vzniku těchto vod, jak je správně používat nejen v oblasti kosmetiky, wellness, gastronomie, ale i jako podpůrný léčebný prostředek – dermatitid, nespavosti, únavy, migrény, lymfatického systému,posilování jednotlivých orgánů aj.
Zkuste aromaterapii jinak!
Nejen pomocí éterických olejů, ale i pomocí květinových vod, které vznikají při destilaci esencí.
Knížka je obohacena autentickými obrázky autorky z praktických stáží nejen v Africe, prověřenými recepturami, metodami použití květových vod, podrobnými popisy profilů jednotlivých hydrolátů z různých hledisek.
Věříme, že se opět obohatíte v rámci studia aromaterapie a prakticky ji využijete ve vašem osobním i profesním životě.

Zouhaier FotoKnížku přijde pokřtít také vzácný host, pan Zouhaier Helali.

Zouhaier Helali je významný mezinárodní odborník a špičkový aromaterapeut, zabývající se problematikou historicky nejstarších a mysticky významných éterických olejů z Afriky. Vystudoval farmaceutickou fakultu v Tunisu a ve studiu aromaterapie pokračoval na odborném Institutu Hildegardien v Německu a dále v černé Africe u tamních léčitelů v rámci dvouleté mise „bosých doktorů“. V dnešní době je jedním z nejuznávanějších odborníků aromaterapie v zemích Orientu, zabývá se výrobou známých i měně známých éterických olejů a jejich speci ckými účinky. Přednáší v zemích Afriky, Saúdské Arábie, Lybii, Turecku, Německu, Francii a Kanadě. Na přednáškách je jeho hlavním záměrem poukázat na význam éterických olejů v psychosomatické oblasti člověka. V Praze přednášel již v roce 2012 na téma TĚLO, DUŠE, DUCH. A v současné době organizuje i praktické ukázky sběru bylin s následnou destilací éterických olejů v rámci severní Afriky.

 

Martin Pošta15:00 Martin Pošta: Desatero ke změně myšlení aneb jak sám sebe koučovat.

Jsem profesionální kouč s mezinárodně uznávaným certifikátem CPC (Certified Profesional Coach). Zdrojem vašeho štěstí je: Mozek + Srdce + Tělo (myšlení + víra v myšlenky + činy)

Desatero ke změně myšlení
1. Vzít za svůj život 100% odpovědnost – naší přítomnost vytváří všechna rozhodnutí v minulosti. Právě teď se rozhodujeme, jaká bude naše budoucnost. Nikdo a nic nemůže za to, jak se cítíme, jen my sami.
2. Udržet si pozitivní myšlení – ve všem negativním je vždy něco pozitivního. Když prožíváme bolest nebo se necítíme dobře, ukazuje nám to, že je třeba něco změnit.
3. Definování cíle – mít jasné a konkrétní vize. Jaký je rozdíl mezi cíli a vizemi? Cíle si nastavujeme každý den, aniž bychom si to uvědomovali. Ovšem všechny cíle by měly korespondovat s našimi vizemi.
4. Vytvoření strategie – Pokud máme vize, je třeba si celou cestu rozdělit do několika cílů.
5. Vytváření návyků (programů v mozku) – veškerou činnost, kterou děláme, děláme v návycích. Návyky vznikají opakováním, takže jsme se našim činnostem naučili a to těm které nás posouvají i těm, které nás brzdí.
6. Chyba je nástroj růstu – Není možné dělat nic nového, bez toho, abychom nechybovali. Strach z chyb způsobuje pochybnosti.
7. Mít vše jako hru – Je velmi důležité se na cestě za jednotlivými cíli bavit. Bavit se můžeme, když naše činnost bude mít jasný smysl a půjde nám dělat snadno. Není však možné se obejít bez neočekávaných překážek a chyb.
8. Uvědomění si času – Vysvětlení rozdílu mezi časem Chronos a Kairos.
9. Zviditelňování si cesty (měřitelnost) – Abychom byli na cestě za cíli vytrvalí, je velmi výhodné sledovat, odkud jsme vyšli, kde se nacházíme nyní a kam ještě směřujeme. Najít způsobe, jak měřit naše pokroky.
10. Odměňování, děkování, chválení se a oslavy – Velmi důležitý a velmi často podceňovaný krok. Pomáhá nám k udržení pozitivního myšlení.